İçeriğe geç

NopCommerce ve .Net Core

Merhabalar,

Gerçekten uzun bir aradan sonra kısa da olsa bir makaleyle yine karşınıza çıkmak istedim. İş yoğunluğum nedeniyle epey uzak kaldığımın farkındayım. Umarım yazılar için daha çok fırsat bulabilirim. 🙂

Değinmek istediğim konu başlıkta da belirtildiği gibi Nopcommerce ‘ün yeni geçmiş olduğu .net core teknolojisi.

Bir yazılım ne kadar güncel ve kaliteli bir teknoloji ile yazılmış olur ise olsun, performansı tek başına bununla kıyaslanamaz elbette. Örneğin içerisinde sarmalların olduğu, spagetti kodların bir yumak haline geldiği teknoloji ne kadar iyi olur ise olsun, (biraz abartalım) belki klasik asp ile benzeri işi gören ama son derece stabil bir kodlama onun önüne geçecektir kuşkusuz.

İşte tam da bu neden ile NopCommerce’ün .net core ile kodlanmış olması tek başına yetmez. Elbette düzenlemeler, düzeltmeler ve tabii yeni bir teknoloji olduğu için yeri geldiğinde bugfix’ler de yapmak zorunluluktur. Neyse ki NopCommerce bu konuda gerçekten güzel bir ekip  ile çalışıyor. Ki NopCommerce 4.00 ile .net core’a geçer iken çok hızlı bir şekilde de gereken bugfixleri yapmış olduğu sürümü 4.10’u çıkardı.

Performans açısından .net core’a ait bir çok hızlandırıcı özelliği peşinde getirmiş durumda.

İşte tam da bu nedenler ile NopCommerce’ün .net core versiyonunu tercih etmek elbette mantıklı bir tercih olacaktır diye düşünüyorum. 🙂

5 2 votes
Article Rating
Tarih:Hazır SistemlerNopCommerce
Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Fuat TEK
Fuat TEK
4 yıl önce

Teşekkürler faydalı bilgi için.

cnngk
cnngk
3 yıl önce

Bu faydalı bilgiler için teşekkürler. nopcommerce’in .net core sürümünün performansı hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz.

Last edited 3 yıl önce by cnngk
3
0
Would love your thoughts, please comment.x