İçeriğe geç

İsim Tescil 3 Yıl Sonra Yine Rezalet, Yeni Rezalet

Allah Cezamı Verdi diye söze başlamak istiyorum 🙂

Aradan neredeyse 3 yıl geçtikten sonra tekrar isimtescil.net üzerinden sunucu hizmetlerine bakayım istedim. (Tabi yanlış anlamayın sadece adı sunucu, Zira kendisinin henüz hiçbir şey sunabildiği yok) Tabii ki Allah belamı verdi yine. 12,99$ aylık bir Windows Cloud Server aldım dün gece 10-11 sularında, en düşük 2. paketleri imiş bir deneyeyim istedim. Daha ilk kurulumda hata verdi ve kurulmadı. Bismillah daha ilk dakikadan destek talebi ile başladık “hizmetsizliğe”.  An itibariyle 10 saati bulduk ancak sadece “yazılımsal bir problem, ekibimiz inceliyor” gibi ULTRA DANDİK bir cevapla karşıladılar.

Öncelikle şunu belirtmek isterim arkadaşlar; BU FİRMAYA GÜVENİP DE SAKIN KENDİ FİRMANIZI/MÜŞTERİLERİNİZİ RİSKE ATMAYIN. ZİRA HİZMET DENEN BİR ŞEY KESİNLİKLE YOK, HİZMET KAVRAMININ VARLIĞINDAN BİHABERLER! YILLAR SONRA BUNU BİR KEZ DAHA ÖĞRETTİLER BANA.

“Hizmet” sözleşmelerinde %99,99 Uptime garantisi gibi ultra bir yalan atıyorlar. Bu süre “aylık paketlerde” 0,072 saate denk gelir ki şu an daha hizmetimi 10 saattir başlatamıyorlar ve panele girip baktığımda 30 günlük hizmet sürem 29 güne inmiş görünüyor.

Az önce kendileriyle telefonla görüştüm bana “GECELERİ SUNUCU EKİBİMİZ ÇALIŞMIYOR!, EĞER HOSTİNG EKİBİNİN ÇÖZEBİLECEĞİ BİR KONUYSA DESTEK ALABİLİRSİNİZ ANCAK DEĞİL İSE SABAHA KALIR” diyorlar. Aman diyeyim eğer böyle bir ultra risk alamam diyorsanız gelin 55.000 defa daha düşünün. Kendiniz için, sevdikleriniz için, hatta biraz da mübalağa yapayım; Memleketin hizmet ve beka sorunu için… 🙂

Zira ben böyle yapacağım. 2-3 saat içerisinde çözüm bulmazlarsa para iadesi isteyeceğim. Ve evet vermezlerse de elimde hizmet sözleşmeleri, destek taleplerinin ekran görüntüleri, vs… mevcut. En yakın Tüketici hakem heyeti 15 dk mesafede, gidip dava edeceğim. O da yetmezse BTK’ya da konu hakkında okkalı ve bol CC’li bir mail döşeyeceğim.

Tüketiciler olarak hakkınızı arayın. Aksi taktirde bu ve bu tip firmalar pıtrak gibi çoğalacak…

4.5 2 votes
Article Rating
Tarih:Sektör Deneyimlerim
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x