İçeriğe geç

HepsiBurada Ama Hizmet Nerede?

Hepsiburada.com’dan bir kedi tarağı siparişi verdim. Evdeki 1 yaşındaki mino’m için. Şimdi bu yazıyı evden yazmadığımdan görselini paylaşamıyorum. Eve geçince fotoğrafını da paylaşacağım.

  1. Aynı sepette hepsinin tedarikçisi kendileri olan ve hepsi “SÜPER HIZLI KARGO(!)” denilen 3 adet ürün sipariş ettim. Her biri için tek tek kargo parası alıp tek tek gönderdiler (Amenna dedim)
  2. Ürün 24 saat içerisinde kargo diyorlardı ilk 2 ürün 2 gün, bu ürün ise 3 gün sonra kargoya verildi. (Amenna dedim)
  3. Gelen ilk 2 ürün de sorun yoktu. Ancak 3 gün sonra kargolanan kedi tarağı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
  4. Kargo paketi getirdi. Açtım baktım vakumlu paketti ve pakette hiçbir problem görünmüyordu.
  5. Artı, tarağın en önemli noktası olan ağız kısmında ezilmesi imkansız sertlikte ve kalınlıkta bir plastik koruma vardı ve sapasağlamdı.
  6. İş yerinde olduğum için haliyle daha detayına düşme gereği de görmeden kargomu teslim aldım.
  7. Kargomu 1-2 saat sonrasında açayım dedim ancak ne göreyim, ağız kısmındaki dişlerin 1/4 kadar bir kısmı yok. Kırık! Ancak vakumlu poşetin içerisinde parça falan da yok. Yani demek oluyor ki firmadan bu şekilde paketlenmiş ve hepsiburada’ya itelenmiş, oradan da bana.
  8. Eeee ne de olsa adamlar hepsiburada.com’un müşteri dostu olmadığını, tedarikçi dostu olduğunu biliyorlar. Onlar yapmayacak ta ben mi yapacağım bunu.

Sonrasındaki süreç ise;

  1. Hepsiburadaya hemen yazdım. Ertesi gün cevap geldi.
  2. Cevap resmen dalga geçer gibiydi hemen paylaşıyorum;

Cevap: Değerli Müşterimiz,

Satın aldığınız ürünün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bu gibi ürünler için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ ya da kurulumu sırasında hasarlı olduğu tespit edilen ürünler için Yetkili Servis tarafından kurulumu sırasında düzenlenecek ‘Yetkili Servis Hasar Raporu’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilememektedir.

Tutanağınız mevcut ise; “Siparişlerim” sayfasında yer alan “Kolay İade” başlığı altında başvuru formu bulunmaktadır, buradan ******** nolu siparişinizde yer alan Fu****ator Kedi Köpekler için Tüy Alıcı ***** 10 – 16 cm ürünü için “Ürün hasarlı geldi, tutanak ve servis raporu var” başvuru formunu doldurmanızı rica ederiz.

Başvuru formunuzu doldurmanızın ardından tarafınıza kargo kodu iletilecektir. Bu kod ile ürünü ve raporu/ tutanağı Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak satıcı firmaya gönderebileceksiniz. Ürününüz satıcı firmaya ulaştıktan sonra işlemleriniz kısa süre içerisinde başlatılacaktır.

***Hasar tespit tutanağınızı / raporunuzu form doldurma işlemi sırasında resim formatında sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Ve tabii ki yukarıdaki sebeplerden tutanağım yoktu. Zira suç kesinlikle kargoda değildi.

Ayrıca, yetkili servis formumda yoktu çünkü böyle bir hizmetleri yoktu.

1-2 yıl öncesinde yine yaşadığım benzeri bir sorunla tövbe etmiştim hepsiburada’ya. Sonra döneyim demiştim. Ama şimdi tamamen tövbe ediyorum. Yüzlerini şeytan görsün. (Tamamen şahsi fikrim).

Bu ve benzeri sorunları yaşadığım her firmayı da ifşa etmeye devam edeceğim. 20 liralık ürün için bile rezil bir şekilde savunma sunuyorlar.

Resmen acınası halde bu ve bunun gibi firmalar…

0 0 votes
Article Rating
Tarih:E-Ticaret Deneyimlerim
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x